Template:LuttoInHome: differenze tra le versioni

Da LazioWiki.

Contenuto cancellato Contenuto aggiunto
Nessun oggetto della modifica
Nessun oggetto della modifica
Riga 3: Riga 3:
|-
|-
| width=7% | [[Immagine:NastroLutto2.jpg|left]] <!-- Non cancellare -->
| width=7% | [[Immagine:NastroLutto2.jpg|left]] <!-- Non cancellare -->
| width=20% | [[File:Ponte Morandi GE.jpg|center|150px|border]]
| width=20% | [[File:Ponte Morandi GE.jpg|center|200px|border]]
|-
| <p style="text-align:left; font-weight:bold; font-size:14px; color:#23426e;"> '''Genova, 14 agosto 2018''' </p>
| <p style="text-align:left; font-weight:bold; font-size:14px; color:#23426e;"> '''Genova, 14 agosto 2018''' </p>
|-
| Derûa un pónte, derûa unn-a stradda, derûan i nervi de chi, segûo, o pénsa: poéivo êse la. Derûa unn-a çitæ, oua ciú izolà, derûa a sò economía, frágile e insegûa. derûa a fêde, ne-o çè, ne-o destìn, ne-a vitta. Derûan e brássa de chi o spála, derûa, pezánte, o magón, in sce nòstre spalle. Tûtto derûa, fêua che noiâtri. Génte dûa, inospitále, morciónna e con a tèsta cömme un mazabécco. Pe chi o no ne conosce. Génte che travaggia, Camálli, Portoâli, Carbounée. Artexánn-i, Banchiêri, Capitann-i e Mainè. Villan in scie prie. Superbi, Òrgogliôzi. Fêi! Inscìste, inutilmente, o çê, in scia nóstra çitæ. Che da ægua, brátta, róvinn-e e Bombe, a l'é sempre sciortìa. E alua che l'inse, Zena, domán ti saiè ancún ciú bella!
| Derûa un pónte, derûa unn-a stradda, derûan i nervi de chi, segûo, o pénsa: poéivo êse la. Derûa unn-a çitæ, oua ciú izolà, derûa a sò economía, frágile e insegûa. derûa a fêde, ne-o çè, ne-o destìn, ne-a vitta. Derûan e brássa de chi o spála, derûa, pezánte, o magón, in sce nòstre spalle. Tûtto derûa, fêua che noiâtri. Génte dûa, inospitále, morciónna e con a tèsta cömme un mazabécco. Pe chi o no ne conosce. Génte che travaggia, Camálli, Portoâli, Carbounée. Artexánn-i, Banchiêri, Capitann-i e Mainè. Villan in scie prie. Superbi, Òrgogliôzi. Fêi! Inscìste, inutilmente, o çê, in scia nóstra çitæ. Che da ægua, brátta, róvinn-e e Bombe, a l'é sempre sciortìa. E alua che l'inse, Zena, domán ti saiè ancún ciú bella!
|-
|-

Versione delle 09:58, 17 ago 2018


Nota: Per visualizzare la zona "Lutto in HP" sull'HomePage di LW, cancellare i tag "noinclude" e "/noinclude" dal codice di cui sopra. Ripristinare questi due tag quando si decide di togliere il nastro del lutto.